CENTRUM NAUKI SIÓDEMKA

Dodano 22 marca 2019r. przez Małgorzata Zacharowska - Puszkar

Dnia 5. 03. 2019, w ramach Dnia Otwartego, nasza szkoła otworzyła swoje podwoje przyszłym adeptom. Przedszkolaki i ich rodzice mieli okazję przyjrzeć się, doświadczyć poprzez udział w proponowanych zajęciach, w jaki sposób atmosfera panująca w SP 7, sprzyja nauce i rozwijaniu zainteresowań uczniów.
Co ujrzeli? Zaangażowanie uczniów, ich starszych kolegów i nauczycieli świadczące o dobrej współpracy, wzajemnych relacjach opartych na ciekawości poznawczej. Zobaczyli również pomysłowość i twórczość kadry pedagogicznej potrafiącej w ciekawy sposób zainteresować zdobywaniem wiedzy.
Na licznie zgromadzonych uczestników czekała bowiem bogata oferta zajęć. Od zawodów sportowych, przez tańce integrujące społeczność szkoły, aż po warsztaty recyklingu, kodowania, eksperymentów i poprawności językowej.  Podczas warsztatów można było przekonać się jak różnorodne i nowoczesne jest wyposażenie szkoły w środki dydaktyczne. Co nie jest bez znaczenie w aktywnym nauczaniu.
Dużym zainteresowaniem zatem cieszyły się kodowane roboty, model człowieka, udostępnione mikroskopy, czy zestawy do doświadczeń chemicznych i nauki fizyki.  Z ciekawością również przyglądano się wykorzystywaniu tablic interaktywnych w toku nauczania. W czasie gdy dzieci z pasją oglądały powiększenie odnóża muchy, czy odkrywały prawidła elektryczności, zasad i kwasów, gdy gimnastykowały język zabawami logopedycznymi, dorośli mieli możliwość zapoznania się z kadrą pedagogiczną, uzyskania odpowiedzi na nurtujące ich pytania odnośnie funkcjonowania szkoły i procesu rekrutacji.
W kuluarach dało się słyszeć zaobserwowane wnioski, wrażenia jakie sprawiał także sam budynek szkoły. Bezpieczne, kolorowe klasy. Estetyczne, radosne prezentacje prac uczniów potwierdzają i dowodzą, że dzieci tu się nie nudzą. U nas jest kreatywnie, u nas jest bezpiecznie, u nas jest kolorowo. Zatem do zobaczenia w nowym roku szkolnym.

Tekst: Małgorzata Leleń-Horoch