Co uczniowie z 4b myślą o kwarantannie ..?

Dodano 3 czerwca 2020r. przez Joanna Brzezińska

Powoli kończymy ten rok szkolny, który przyniósł nam ogromne wyzwanie jakim była kwarantanna z powodu koronawirusa. Co nam to dało, a może coś zabrało? Czy czegoś się nauczyliśmy, i za czym najbardziej tęskniliśmy? A może jest coś, co jednak nam się podobało? Te pytania zadałam uczniom 4b, zobaczcie co odpowiedzieli….

Nauczyłam się wielu rzeczy tak jak np. więcej gotować i wiele innych. Złapałam większy kontakt z Lilą i razem staramy się oglądać serial „Dodaj magii „. Również rozmawiałam często z Helena i nadal utrzymuje z nią kontakt. Mam praktycznie codziennie posprzątany pokój i to wychodzi mi na plus. Nie mogę się doczekać aż odwiedzę szkołę i moich przyjaciół.

Na początku pandemii było fajnie, ponieważ nauczyłem się jeździć na rolkach. Podobało mi się, że można było późno  wstawać i chodzić długo w piżamie. Nie podobało mi się gdy komputer mi się zacinał i był problem z Internetem. Najgorsze było chodzenie w maseczce na podwórku. Nie podobało mi się że nie mogłem chodzić na dodatkowe zajęcia. Tęsknie za chodzeniem do szkoły.

Podczas kwarantanny nauczyłam się  jak pracować na lekcjach zdalnych. Tęsknię już za koleżankami , nauczycielami i oczywiście szkołą . Na kwarantannie czasami się nudzę ale staram się wymyślać fajne zabawy . Nauczyłam sie dbać o porządek w pokoju i zaczęłam regularnie ćwiczyć .

Na początku myślałam że kwarantanna nie może być ciekawa , ale okazało się, że można podczas niej robić bardzo dużo ciekawych rzeczy . Nauczyłam się żeby nie oceniać książki po okładce. Przykładem jest to, że jeśli początek książki nie jest ciekawy to nie zawsze książka taka jest . Morałem tej całej izolacji, jest to  nie zawsze trzeba się nudzić, możma przeczytać wiele książek i można  cudownie spędzić czas.

Moim zdaniem kwarantanna ma plusy i minusy . Plusem jest na przykład to, że wygodniej robi się lekcje . Minusy są takie że nie można spotkać się z kolegami . Jest to bardzo dobry czas na spędzanie czasu z rodziną.

Kwarantanna mi się nie spodobała . Nie mogłem pójść na starówkę albo plażę miejską.  Mogłem tylko wychodzić do ogrodu.  W domu się nudziłem.

Dla mnie kwarantanna była trochę odpoczynkiem od życia normalnego ale ona twa już za długo. Potem zaczęła się szkoła online i na początku były z nią problemy ale z czasem było coraz lepiej. Codziennie starałam się wymyślać zajęcia żeby się nie nudzić. Teraz, z czasem wszystko się uspokaja więc coraz bardziej wracam do normalności.

Podczas kwarantanny brakuje mi szkoły ponieważ w domu nie zawsze mogę się skupić i mam gorsze oceny. Przez kwarantannie rzadziej spotykam się z koleżankami i częściej się nudzę.

Podczas kwarantanny dużo spędzałam czasu na naucę oraz jestesmy bliżej rodziny, spędzam dużo czasu na podwórku lub z moim psem Bedjim , tęsknie za koleżankami i  kolegami oraz nauczycielami , nauczyłam się również bardzo ładnie rysować, pokonałam swój lęk i zaczełam jeździć konno.

Gdy koronawirus dotarł do Polski dużo się zmieniło. Na początku wszyscy siedzieli w domach i nie chcieli wyjść. Potem coraz częściej zaczęli ludzie wychodzić. W większości do sklepu. Mniej-więcej wtedy moja mama rozpoczęła akcje Obiad dla Ucznia. Dla mnie kwarantanna była nie za przyjemna, nie za słaba. Trochę się nudziłem i czasem czegoś nie ogarniałem w szkole. Tęsknię za kolegami i za częstszym odwiedzaniem ich. Bardzo dużo czasu spędzam w ogrodzie i ogólnie na dworze.

Kwarantanna zabrała mi zabawę z dziadkami i przyjazdy do nich. Podczas kwarantanny  nauczyłam się bardzo dużo rzeczy., ale była też najokropniejszym przeżyciem w moim życiu. Kwarantanna nauczyła mnie, że uwielbiam szkołę i za nią tęsknię.

Tęskinę za przyjaciółm, kwarantanna zabrała mi normalne życie.

Kwarantanna na mnie zadziałała bardzo dziwnie ponieważ albo się nudzę albo mam dużo rzeczy do zrobienia. Tęsknię za moimi przyjaciółmi oraz szkołą. Choć chodzę na tenisa to trochę pogorszyła mi się kondycja (dlatego muszę więcej się ruszać). Poświęciłam więcej czasu na naukę tańca i przedmiotów szkolnych. Ale humor mam prawie zawsze dobry, bo mam dwie siostry które zawsze dostarczają mi energii. Mam też ogródek w którym spędzam prawie całe dnie.(;

Najbardziej tęsknię za normalnością i za szkołą. Kwarantanna nauczyła mnie wielu ciekawych  rzeczy, na przykład doskonalenia różnych przedmiotów.  Nauczyła mnie też samodzielności.

Gdy jest kwarantanna bardzo się nudzę. Ale teraz dłużej rozmawiam z koleżankami. Bardzo tęsknię za spotkaniami na żywo. Tęsknię nawet za szkołą. Nauczyłam się dużo rzeczy na przykład grać w badbintona. Chcę już aby było normalnie.

Hmm, czyli jednak można stęsknić się nawet za szkołą ….