FESTYN RODZINNY SP 7 „POLSKA JAK ZE SNÓW”

Dodano 17 października 2018r. przez Kamila Procyk

„Kocham Cię Polsko” – właśnie słowa tej piosenki rozbrzmiewały podczas sobotniego festynu. Utwór wykonała Marysia Zaremba, a wtórowała jej cała szkoła! To było niezwykłe wydarzenie pod wieloma względami. Festyn zgromadził prawie  900 uczestników!!! Wśród nich byli  nie tylko uczniowie, nauczyciele  i rodzice, ale także mieszkańcy osiedla i wyjątkowi goście.

Mieliśmy przyjemność gościć Prezydenta Miasta Olsztyn pana Piotra Grzymowicza, Dyrektora Kuratorium Oświaty panią Wiesławę Szafrańską – Bortkiewicz, Inspektora Wydziału Edukacji panią Annę Jankowską, Zastępcę Komendanta Miejskiego Policji nadkom. Jarosława Witowicza i wiele innych zacnych osób. Podczas festynu zabraliśmy uczestników w podróż po Polsce.  Odwiedziliśmy aż dziewięć regionów naszego kraju: Warmię, Mazury, Podhale, Kaszuby, Kurpie, Mazowsze, Śląsk, Małopolskę, Podlasie. Uczniowie mieli okazję zaprezentować się w strojach ludowych charakterystycznych dla danego regionu i jego kultury. Było radośnie,  kolorowo, z muzyką w tle… na ludowo. Rodzice, wychowawcy i uczniowie stanęli na wysokości zadania. Dzieci, w pięknie przygotowanych kostiumach,  tańczyły tańce ludowe, w tym pofajdoka i szota. W taneczną podróż zabrał nas także zespół Warmia. Uczniowie naszej szkoły tańczący w zespole wraz ze swoimi przyjaciółmi zaprezentowali się w warmińskim tańcu ludowym, następnie oberku i polce. Gracja, elegancja i lekkość – to słowa, którymi można opisać występ młodych artystów. Po części artystycznej wszyscy goście mieli okazję skosztować regionalnych przysmaków  i zrobić sobie zdjęcie w szkolnej fotobudce.

Festyn „Polska jak ze snów na długo zostanie w naszej pamięci. Takie inicjatywy integrują środowisko lokalne, czyniąc szkołę miejscem przyjaznym dla ucznia, nauczyciela i rodzica. A na tym nam zależy J

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM GOŚCIOM, RODZICOM, RADZIE RODZICÓW ORAZ UCZNIOM ZA ZAANGAŻOWANIE I AKTYWNY UDZIAŁ W FESTYNIE  „POLSKA JAK ZE SNÓW”.

DZIĘKUJEMY TVP 3 OLSZTYN ZA OBJĘCIE NASZEJ IMPREZY PATRONATEM MEDIALNYM.

Kinga Szymańska

Zespół ds. promocji szkoły

O naszym festynie można przeczytać na stronach: