Festyn Rodzinny „Warmińska Karuzela”

Dodano 3 października 2016r. przez Łukasz Rybicki

W pierwszą sobotę października w naszej szkole odbył się coroczny Festyn Rodzinny zatytułowany „Warmińska Karuzela”. Ku wielkiej radości organizatorów impreza plenerowa zgromadziła około 670 osób. W ciepły słoneczny poranek, w otoczeniu 12 kamiennych bab pruskich,  bawili się uczniowie, rodzice, dziadkowie i nauczyciele. Uczestnicy krążąc na Warmińskiej Karuzeli mieli okazję zatańczyć zumbę, poznać tradycyjne zabawy warmińskie,  obejrzeć przygotowaną przez nauczycieli inscenizację wiersza Jana Brzechwy „Pomidor”. Mogli też  wziąć udział w zawodach sportowych, zrobić sobie zdjęcie z babą pruską,  podziwiać umiejętności taneczne Mai Chmielińskiej i Marcysi Daniszewskiej z klasy III D, które zatańczyły taniec o wdzięcznej nazwie „Wróbelek”. Każda klasa miała też okazję zaprezentować się w warmińskim korowodzie. Tworzyli go: wychowawca, uczniowie, rodzice oraz… udekorowana według własnego pomysłu styropianowa baba. Uczniowie do zadania podeszli bardzo twórczo, o czym można się przekonać oglądając galerię zdjęć. Po części integracyjno-artystycznej przyszedł czas na małe co nieco. Na boisku szkolnym na chętnych czekał „Warmiński Kram Smaków”, a w nim  pięknie udekorowane stragany. Przy tak dużej różnorodności smakołyków z pewnością każdy znalazł coś dla siebie. Wszystkie potrawy, podobnie jak stoiska, z wielkim zaangażowaniem przygotowywali rodzice. Na koniec festynu został rozstrzygnięty konkurs na najwyższą frekwencję – bilety do kina wygrali uczniowie z  klasa IV a, którzy najliczniej przybyli na festyn. Gratulujemy!

Dziękujemy wszystkim Rodzicom, Uczniom, Wychowawcom i Nauczycielom za aktywny udział w festynie i poprzedzających go przygotowaniach. Dzięki Waszemu zaangażowaniu wszyscy uczestnicy bawili się bardzo dobrze. 🙂

Zespół ds. Promocji Szkoły