Gdy się Chrystus rodzi

Dodano 19 grudnia 2011r. przez Beata Zimmermann

19.12.2011r. o godz.17:00 w świątecznie przystrojonym korytarzy na parterze, przy blasku świec tłumnie zgromadzili się rodzice, dziadkowie i rodzeństwo uczniów klasy IIIb. Okazją do tego były wystawiane przez trzeciaków już po raz trzeci ,,Jasełka.

Spotkanie rozpoczęła jak zwykle wychowawczyni życzeniami świąteczno-noworocznymi po czym oddała głos prowadzącym – Majce Kuśmierczyk i Michałowi Bronickiemu.

,,Jasełka” rozpoczęły się nietypowo, piosenką Cz. Niemena ,,Dziwny jest ten świat”. Najważniejsze było przesłanie płynące z niej, które mówiło o tym, że mimo szerzącego się wokół nas zła ,, …ludzi dobrej woli jest więcej”. Dlatego też w świątecznej krzątaninie nie wolno nam zapominać o ludziach samotnych, cierpiących i opuszczonych.

Wszyscy uczniowie stanęli na wysokości zadania. Wspaniale opanowali swoje role i świetnie grali jasełkowe postacie. Na szczególną uwagę i pochwałę zasługuje fenomenalna wręcz gra Zuzi Deszczyńskiej, która wcieliła się w rolę Diabła i Marcelego Piórkowskiego grającego Heroda . Uczniowie Ci swobodnie zachowywali się na scenie co ,, przy pękającej w szwach” widowni nie było wcale takie proste. Zuzia i Marceli w pełni oddali tragizm, ale też i komizm granych przez siebie postaci.

Na podziękowanie i dużą pochwałę zasługuje Michał Bronicki, który ,, sterował” całym przedstawieniem. Był narratorem, odpowiadał za nagłośnienie i sprzęt oraz grał na swoim keyboardzie kolędy wzruszając i umilając wszystkim czas.

Cieszy to, że mimo – czasami niesprzyjających warunków i niedogodności uczniowie stawili się w komplecie, aby wystawić przygotowywane przez siebie ,,Jasełka”.

W roku szkolnym 2011/2012 przypadło w udziale kl.IIIb przygotowanie szkolnych ,,Jasełek” dla kl. I-III.

Trzeciaki wystawiły przygotowywany już od połowy listopada świąteczny program w czwartek 22.12.2011r. Występ należy uznać za udany, ale kłopoty z nagłośnieniem na początku występu przyprawiły aktorów o szybsze bicie serca. Michał Bronicki nie stracił jednak zimnej krwi i szybko poradził sobie z problemem. Szkoda tylko, że najmłodszej części widowni zabrakło cierpliwości do wspólnego kolędowania.

Dbajmy o podtrzymywanie naszych polskich, pięknych zwyczajów bożonarodzeniowych. Jednym z nich jest właśnie wspólne śpiewanie kolęd.