HEJT STOP!

Dodano 28 marca 2021r. przez Jagoda Chmielewska

Hejt („hate”) z języka angielskiego oznacza „nienawiść”. Słowem tym określamy najczęściej obraźliwy lub agresywny komentarz zamieszczony w Internecie. Hejt może się przejawiać nie tylko za pomocą słów, ale i grafik (memów, gifów) czy filmów. Choć w Internecie hejt jest najczęściej spotykany, to można go zaobserwować także w realnym świecie. Hejt jest zjawiskiem negatywnym i niepożądanym, szczególnie dla osób, w których stronę kierowane są takie opinie.

W ramach Programu „Hejt stop” w Naszej Szkole odbyła się akcja, podczas której uczniowie mieli za zadanie wykonać pracę plastyczną w dowolnej technice, interpretując temat „Hejt Stop”.

Zachęcamy do objerzenia Galerii Prac powstałej w ramach akcji.

Zamieszczamy również krótki poradnik „Jak radzić sobie z hejtem”:

• Nie wchodzić w dialog i dyskusję z autorem hejtu – brak odpowiedzi na obraźliwe czy prowokujące komentarze, memy, grafiki, zdjęcia, filmy, odbiera „pożywkę” dla kolejnych ataków oraz pozbawia hejtera satysfakcji z czynionej krzywdy.
  • Porozmawiać z kimś zaufanym, nie pozostawać samemu w obliczu hejtu; dzieci i młodzież mogą korzystać z ogólnopolskiego, bezpłatnego i anonimowego tel. zaufania pod nr: 116 111.
  • Nie udostępniać negatywnych komentarzy, zatrzymując tym samym spiralę mowy nienawiści. Dzielmy się dobrymi, wartościowymi treściami.
  • Zgłaszać hejt (jako jego odbiorca lub świadek) administratorom stron www, moderatorom mediów społecznościowych. Hejter (nawet, jeśli anonimowy) nie jest bezkarny, a bycie pod pseudonimem daje tylko pozorną przewagę.

Dziękujemy wszystkim Uczniom, którzy wzięli udział w akcji.

Wasze prace są fantastyczne! 🙂

Organizatorzy akcji: