IV SZKOLNY KONKURS FOTOGRAFICZNY „SZELEST JESIENI”

Dodano 8 stycznia 2015r. przez Kinga Szymańska

Kiedy za oknem śnieg i mróz, z przyjemnością oglądamy zdjęcia wypełnione ciepłymi kolorami jesieni. Zatrzymane w kadrze czerwienie, pomarańcze i odcienie brązu można było podziwiać podczas szkolnej wystawy fotograficznej zorganizowanej z okazji  IV SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO pt. „Szelest jesieni”. W kolejnej edycji brali udział uczniowie klas IV – VI. Młodzi fotograficy starali się uchwycić na swoich zdjęciach to, co w jesiennej naturze wyjątkowe, wprawiające w zachwyt, czasem chwilowe, bo ulotne. Każdy mógł zgłosić dwa osobiście zrobione zdjęcia. Zadanie konkursowe wymagało od fotografa wrażliwości, poczucia estetyki i „dobrego oka”. Zgłoszone prace okazały się bardzo ciekawe, a wybór najlepszych zdjęć trudny. Komisja Konkursowa spośród trzydziestu fotografii musiała wyłonić najciekawsze zdjęcia. Jury pod przewodnictwem Pani Dyrektor Doroty Zabuskiej dokonując oceny brało pod uwagę zgodność fotografii z tematem konkursu (sposób ujęcia tematu), jakość zdjęcia (ostrość), walory artystyczne (kompozycję, kolorystykę, przekaz emocjonalny). Nagrodzono trzy najciekawsze prace, a dwie wyróżniono.

Autorzy prac nagrodzonych:

* Katarzyna Osowska (VI a)

* Martyna Lis-Kujawska (V b)

* Olga Szymańska (VI c)

Autorzy prac wyróżnionych:

Amelia Burdalska (VI a)

Daria Korkuć (IV c)

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych  odsłonach konkursu fotograficznego!

konkurs

Fot. Katarzyna Osowska (VI a)

Fot. Olga Szymańska

Fot. Martyna Lis-Kujawska