IX Mikołajkowy Turniej Korfball w Wesołej Szkole

Dodano 17 grudnia 2019r. przez Alicja Bartczak

Dziesięcioro uczniów wzięło udział w Mikołajkowym Turnieju Korfballu w Warszawie będąc w drużynach U9 i U11 utworzonego przed rokiem w Naszej Szkole Uczniowskiego Klubu Sportowego Ukiel.
W koedukacyjnych zespołach zagrali: Wiktoria Walasek (klasa IIa), Alicja Majchrzak (IIb), Jan Bilko, Tomek Jabłoński, Oliwier Czaplicki (IIIa), Jan Woś (IIIb), Jan Wieremiej, Mateusz Wosiek, Filip Majchrzak (Vc) i Ola Skura (Vż).
Dla niektórych był to pierwszy turniej korfballu poza treningami w szkole. Tremy jednak nie było widać. Nasi najmłodsi zaczęli od zwycięstwa nad LUKS Olympic Słupią 2:1. Później przeżywaliśmy jeszcze smutek po porażce i radość po kolejnym zwycięstwie. Za każdym razem, jak to w turnieju bywa, trzeba było szybko zapomnieć to co było i skoncentrować się na kolejnym wyzwaniu – następnym meczu. Ostatecznie najmłodsi korfbaliści zajęli drugie miejsce w turnieju U9.
Z kolei zespół dość ogranych starszaków wygrał wszystkie swoje mecze i w efekcie mógł cieszyć się ze zwycięstwa w całym turnieju U11.
Wszyscy olsztynianie wrócili zatem z medalami i drobnymi upominkami, ale co najważniejsze – jak dorośle stwierdził Oliwier – najfajniejsze pamiątki mamy w głowach. To duży turniej grany w kilku obiektach sportowych jednocześnie. Co roku jest tam świetna sportowo-świąteczna atmosfera. Nie może być zresztą inaczej, bowiem organizatorem jest UKS Wesoła Szkoła, a nazwa zobowiązuje. W każdej edycji turnieju, a była to już dziewiąta, było tak fajnie, że co roku dołącza ktoś nowy… po raz pierwszy to nie my mieliśmy najdalej. Wcześniej od nas musieli wstać goście ze Lwowa, którzy swój zespół wystawili m.in. w kategorii U11. Szkoda, że los nie dał nam z nimi zagrać… na swój pierwszy mecz międzynarodowy musimy jeszcze poczekać. Może za rok, bo z pewnością pojedziemy:)
trener- Karol Majchrzak