Klasa IVc na spotkaniu pt. „Kino na Temat Junior”

Dodano 15 listopada 2017r. przez Marzena Żukowska

W czwartek 9 listopada 2017 roku klasa IV c wybrała sie do kina Helios. Przed seansem uczestniczyła w spotkaniu edukacyjnym na temat: ” Netykieta, czyli o kulturze w Internecie”, które poprowadziła  Pani dr hab. Anita Frankowiak  Dyrektor Instytutu Dyplomacji UWM.

Jak wiemy, internet jest miejscem spotkań prawdziwych ludzi kryjących sie za awatarami i nickami. Kontakty między nimi powinny odbywać sie według zasad podobnych poza siecią – etykiety czyli savoire- viver’u . Odpowiednikiem etykiety w internecie jest właśnie netykieta czyli zbiór zasad właściwego zachowania, tj. :

• nienadużywaniu wielkich liter. Wypowiedź zapisana wielkimi literami jest odbierana jako wykrzyczana.
  • unikanie nadmiernego stosowania emotikonek. Twój przekaz będzie dużo jaśniejszy, jeśli nie będziesz wstawiał „buźki” co drugie słowo.
  • trafne formułowaniu tematów maili. Odbiorca będzie od razu wiedział, czego dotyczą, a później szybciej odnajdzie właściwy list.
  • niezaśmiecanie sieci. Nie publikujemy treści niepotrzebnych, powtarzających inne źródła, nieprzydatnych.
  • dokładne przeszukanie internetu przed zadaniem nowego pytania administratorowi lub na forum. Nikt nie lubi kilkukrotnie odpowiadać na to samo pytanie. Aby tego uniknąć, stworzono FAQ — korzystaj z niego.
  • dostosowanie formy wypowiedzi do wybranego środka komunikacji. Inaczej piszemy maile, a inaczej wiadomości na czacie.

Po prelekcji uczestnicy mogli wziąć udział  w konkursie dotyczącym w/w tematu. Z naszej klasy dwie osoby odpowiedziały prawidłowo na pytania i otrzymały nagrody.

Następnie przyszła kolej na obejrzenie filmu pt „Między nami wampirami”.

Po zakończeniu seansu wracaliśmy do szkoły pieszo dbając o naszą aktywność i formę fizyczną.