Szkoła Podstawowa nr 7
im. Leona Kruczkowskiego w Olsztynie

Zamówienia

Dzwonki

 1. 7:30 – 8:15
 2. 8:20 – 9:05
 3. 9:15 – 10:00
 4. 10:10 – 10:55
 5. 11:05 – 11:50
 6. 12:05 – 12:50
 7. 13:05 – 13:50
 8. 14:00 – 14:45
 9. 14:50 – 15:35
 10. 15:40 – 16:25
SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM
stat4u

Konkurs „Biuro Patentowe Stanisława Lema – futurysty” – nagroda główna!

Dodano 25 marca 2021r. przez Małgorzata Leleń
Liczba wyświetleń: 22

Konkurs “Biuro Patentowe Stanisława Lema – futurysty” rozstrzygnięty!

Bezapelacyjnie wygrywa praca, wynalazek, ze wszech miar przydatny i jednocześnie genialny w obsłudze Franciszka Konopki z klasy VI a.

Gratulujemy pomysłowości, poczucia humoru i wnikliwego opisu. O sposobie i terminie odbioru nagrody głównej laureata poinformujemy wkrótce.

Poniżej praca zgłoszona do Biura Patentowego, zalecane czytanie do końca. Przyjemnej lektury z osobistymi generatorami frajdy.

 

Do

BIURO PATENTOWE STANISŁAWA LEMA

Sekretarz Generalny Biura: Małgorzata Leleń

Temat: zgłoszenie patentowe wynalazku „Generator Frajdy”.

Autor: Franciszek Konopka SP 7, klasa VIA

SPIS TREŚCI

 • Cel projektu
 • Opis sytuacji
 • Zastosowanie generatora
 • Zasada działania i instrukcja
 • Budowa
 • Informacje dodatkowe

1) Cel projektu:

*redukcja złej energii

*zmniejszenie stresu

*poprawa nastroju i współpracy między ludźmi.

*zwiększenie zdolności intelektualnej

2) Opis sytuacji:

W pomieszczeniach gdzie panuje zła energia, odbierana jest kreatywność i siły witalne. Jego mieszkańcy / pracownicy / uczniowie często się kłócą, chorują lub odczuwają senność. Negatywna energia ma wpływ na stan emocjonalny, duchowy, fizyczny i psychiczny, zaburza spokój, pogłębia stres, wpędza w depresję oraz wywołują problemy z koncentracją. Negatywna energia i emocje powinny być usuwane z naszego domu, pracy czy szkoły, ponieważ ich obecność obniża samopoczucie, uniemożliwia pracę, odpoczynek i realizację planów.

3) Zastosowanie genaratora:

Ma zastosowanie domowe, ale głównie zalecany jest do biur i szkół.

Główne zastosowanie podczas warsztatów gdzie wymagana jest kreatywność uczestników, klasówek, trudnych rozmów w domu. W związku z tym można stwierdzić, że zastosowanie jest bardzo wszechstronne.

Zasięg działania pomieszczenia do 60m2, w której przebywa / pracuje około 30 osób. W biurach, w których pracuje większa ilość pracowników niż 30 powinny znajdować się 2 generatory.

4) Zasada działania i instrukcja

Instrukcja:

Włącz do zasilania napięcia 220 V.

Włącz przycisk start

Generator uruchamia się automatycznie zgodnie z opisem poniżej:

Zasada działania:

W związku z tym , że umiarkowany poziom stresu  może działać mobilizująco, powoduje kreatywność, naukowcy nazywają ten rodzaj stresu eustresem, ustawiono domyślnie poziom na pomiar 10%.  Negatywna energia i stres to złe wibracje, generator wykrywa procętowe stężenia tych wibracji i uruchamia się samoczynnie. Z automatu został ustawiony na 10% wibracji, natomiast ze względu na poziom wrażliwości osób można ustawić na 5%.

Generator zaczyna wytwarzać fale jak w muzyce w ściśle określonych częstotliwościach solfeżowych. To 9 podstawowych częstotliwości, które opisane matematycznie tworzą bardzo ciekawą zależność opartą na liczbach 3,6,9 i trójkach liczbowych 1-4-7, 2-5-8 oraz 3-6-9 z których druga i trzecia trójka powstał poprzez dodanie do każdej wartości z pierwszej trójki liczby jeden. Częstotliwości te w wielu kulturach nazwano „boskimi dźwiękami, które leczą” a w kulturze daleko wschodniej przypisano je do czakr / czakramów, ośrodków energetycznych ciała, które leżą na krzyżówkach wielu kanałów energetycznych znanych z medycyny chińskiej czy akupunktury. Powoduje to zmianę nastawienia do życia. Jak mawiali starożytni stoicy – jeśli nie można zmienić jakiejś sytuacji, zawsze można zmienić sposób myślenia o niej. Emitowane przez Generator Frajdy są niesłyszalne, ale odczuwalne. Fale powodują również wytwarzanie w organizmie endorfin. Endorfiny są określane jako hormony szczęścia nie bez powodu – to właśnie dzięki nim możemy odczuwać przyjemność, a nawet euforię. Do tego endorfiny redukują poziomu stresu i złej energii. Ponieważ za produkcję endorfin zajmują się struktury układu nerwowego – m.in. różne komórki nerwowe i przysadka mózgowa, pobudza to również do pracy intelektualnej.

4) Budowa generatora frajdy:

 1. przycisk start
 2. obudowa
 3. wirnik
 4. przetwornik prądowy
 5. emitator częstotliwości solfeżowych
 6. przycisk redukcji poziomu złej energii z 10% na 5% lub z 5% na 10 %
 7. przekaźnik prądowy
 8. eliminator złej energii
 9. pochłaniacz złej energii
 10. wirnik rozsyłający częstotliwości solfeżowe

5 ) Informacje dodatkowe: GENERATOR DOMOWY

Wytwarzany przez generator domowy dźwięk na częstotliwości od 25 do 150 Hz wytwarzany za pomocą mięśni krtani oraz przepony, a także oscylator neuronowy.

Częstotliwość fal dźwiękowych wytwarzanych podczas mruczenia, ma zwiększać odporność, łagodzić ból,  stabilizować i bicie serca. Jeżeli chodzi o chorobę, wpływa na regenerację kości oraz organów wewnętrznych – autoterapia.

Badania pokazują, że właściciele domowych generatorów są mniej zestresowani, przez co rzadziej chorują. Jak to podają niektóre źródła, ryzyko zawału serca jest o 40% mniejsze niż u ludzi, którzy nie mają w domu tego urządzenia.

Niestety generator domowy jest generatorem działającym na ograniczoną ilość osób, jest trudny / niechętny do transportowania. Dlatego zalecane jest posiadanie własnego.

Poniżej przykład / zdjęcie mojego „Generatora Frajdy Domowego”

 

Z poważaniem autor wynalazku:

Franciszek Tadeusz Konopka

 

 

o

Skip to content