Kwiecień miesiącem świadomości autyzmu.

Dodano 10 maja 2021r. przez Agnieszka Kajda

W miesiącu kwietniu, uznawanym jako miesiąc świadomości autyzmu, w naszej szkole odbywały się akcje mające na celu zwrócenie uwagi na dyskryminację i izolację ludzi dotkniętych autyzmem. Jest to tajemnicze zaburzenie, u podstaw którego leży nieprawidłowa praca mózgu. Osoby z autyzmem mają problemy zmówieniem, postrzeganiem świata, rozumieniem relacji społecznych. W odmienny sposób odbierają wrażenia zmysłowe.. To, że inaczej odbierają świat, nie oznacza, że są gorsze..

Autyści są wśród nas i zabarwiają świat na niebiesko, ich wewnętrzny świat może pozostać niepoznany, ale trudności zewnętrzne z jakimi się zmagają są bardzo namacalne. Niebieski, umowny kolor autyzmu, symbolizuje niewinność, nadzieję, ale też płeć męską, bo na to zaburzenie rozwoju cierpi więcej chłopców i mężczyzn.

2 kwietnia jest dniem, w którym powinniśmy wszyscy dać wyraz swojej postawie pełnej akceptacji i zrozumienia dla tego zaburzenia rozwojowego. Na znak solidarności wiele budynków w Polsce i na świecie podświetla się na niebiesko. Tego dnia każdy może okazać swoją solidarność dołączając do swojego ubioru, okna, samochodu, roweru coś niebieskiego i przypomnieć o osobach dotkniętych autyzmem.

Uczniowie naszej szkoły kolejny raz udowodnili, że mają ogromne serca i potrafią się pięknie jednoczyć.

Napłynęło mnóstwo niebieskich zdjęć, a dodatkowo- ogromna grupa Uczniów i Nauczycieli „zaświeciła” na niebiesko również swoje profilowe zdjęcia na platformie Teams, solidaryzując się tym sposobem podwójnie.

Ogromnie dziękuję WSZYSTKIM, którzy włączyli się w akcję!

Kolejny raz udowodniliśmy, że razem możemy wiele!!!

Agnieszka Kajda