Odyseja Umysłu 2013

Dodano 13 marca 2013r. przez Monika Niska

Praca zespołowa, rozwiązywanie problemów i kreatywne myślenie to kompetencje kluczowe w XXI wieku. Wiedzą o tym twórcy Odysei Umysłu® – przyjaznego programu edukacyjnego realizowanego w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. I tak po raz trzeci w odysejowych zmaganiach zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły. Drużyna wystąpiła w składzie: Amelka Żywica, Olga Szymańska, Iza Żukowska, Wiktoria Witkowicz, Justyna Bojarowicz, Szymon Chojnowski, Marcin Pietrucin (wszyscy z IVc). Do kreatywnych i twórczych rozwiązań zespół przygotowała Monika Niska – odysejowy trener w stu procentach oddany sprawie. Po kilku miesiącach wytężonej pracy, pełnej poświeceń, łez i śmiechu, odyseusze pojechali do Warszawy na spotkanie z Omerem, szeryfami i sędziami. Wiedzieli, że czeka ich wspaniała przygoda. Wierzyli, że pokonają wszystkie trudności i dojdą do finału. I udało się! 3 marca 2013 roku w Warszawie odbyły się Regionalne Eliminacje „Odysei Umysłu”, gdzie drużyna „Siódemki” wraz trenerem odniosła wielkie zwycięstwo. Uczniowie zaprezentowali przedstawienie, które było rozwiązaniem tegorocznego Problemu II – „E- mailowe impresje”. Zespół przygotował i pokazał w oryginalny, wymyślony przez siebie sposób przedstawienie, w którym pojawiła się techniczna reprezentacja wiadomości wysyłanych pocztą elektroniczną. Zadanie było bardzo trudne, ale dzieciaki poradziły sobie z nim wyśmienicie. Sędziowie wysoko ocenili kostiumy i znak członkowski. W rozwiązywaniu problemów spontanicznych, polegających na udzielaniu kreatywnych i twórczych odpowiedzi, „Siódemka” zdobyła bardzo dużą ilośÄ‡ punktów! Teraz drużyna przygotowuje się do wielkiego Finału Ogólnopolskiego, który odbędzie się 23 marca w Gdańsku. Trzymajcie za nich kciuki!