Podróż do Gdyni i Gdańska

Dodano 17 czerwca 2015r. przez Izabela Paluchowicz

Dnia 12 czerwca klasa IB udała się w niezapomnianą podróż do Gdyni i Gdańska. Od samego początku dopisywał nam dobry humor i nastrój i nic nie było w stanie tego zmienić. Wycieczkę zorganizował i przygotował dla nas Przemysław Żuchowski – nasz wychowawca, wraz z rodzicami. Okazało się, że przygotowali dla nas wiele niezapomnianych wrażeń. Mimo wczesnej pory wyjazdu nikt nie miał zamiaru spać;-) Pogodę mieliśmy wymarzoną.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy w Centrum Nauki EXPERYMENT. Tam właśnie łączyliśmy naukę i zabawę, efektywnie przyswajaliśmy wiedzę próbując zrozumieć otaczające nas zachodzące procesy. Było mnóstwo śmiechu;-) Na koniec w specjalnej sali kinowej obejrzeliśmy film BYŁA SOBIE ZIEMIA- EKOSYSTEMY z serii Było sobie życie. Było… super!

Następnie udaliśmy się do OCEANARIUM gdzie odbyła się fascynująca i niezwykle ciekawa lekcja biologii. Wiemy już wszystko o morzu bałtyckim i o tym co się w nim znajduje. Po krótkiej prezentacji multimedialnej ruszyliśmy do portu gdzie sami łowiliśmy krewetki, a następnie analizowaliśmy je w specjalnym laboratorium pod profesjonalnymi mikroskopami. Umiemy też w końcu rozróżniać muszle jakie znajdują się na polskich plażach: Sercówka, Młagiew Płaskołaz, Rogowiec Bałtycki i Omułek to dla nas już bułka z masłem co sprawdziliśmy biegając po pięknej plaży w Gdyni. Kolejnym przeżyciem było zobaczenie na własne oczy DARU POMORZA oraz ORP BŁYSKAWICA. Wielkie wrażenie zrobiły na naszej klasie te statki. Wyglądaliśmy przy nich jak małe mróweczki;-) Wcale się już nie dziwimy, że są one dumą tego cudownego miasta. Po krótkim spacerze nasi opiekunowie w końcu pozwolili nam na małe zakupy. Szczęśliwi mogliśmy wydać trochę pieniążków kupując różne modele statków, kubków, obrazków i wiele wiele wiele innych pamiątek. Wiedzieliśmy, że każdy będzie chciał na długo pozostawić w pamięci te chwile bo czas było opuścić Gdynię… I pojechaliśmy… ale niedaleko bo do pobliskiego Gdańska Oliwy gdzie nie mogło nas zabraknąć w ZOO;-) Po obiadokolacji usadowiliśmy się wygodnie w super kolejce retro, która obwiozła nas przez cały ogród zoologiczny. Mieliśmy szczęście bo kierowcą naszej limuzyny był niesamowicie ciekawy człowiek pracujący w zoo, który cudownie opowiadał nam o wszystkich zwierzętach. A widzieliśmy ich mnóstwo: słonie afrykańskie, żyrafy, lwy, lamparty, hipopotamy, lamy itd. Mieszka tam ponad 190 gatunków różnych zwierząt ze wszystkich kontynentów. Najczęściej wypowiadanym przez nas „zdaniem” było „łaaaaałłłłłłłłłłłłłłłł”;-) Czas upłynął nam bardzo szybko i mimo, że nie chcieliśmy wracać to jednak musieliśmy. Pomimo, że byliśmy już tak długo na nogach nie zamierzaliśmy spać. Wymienialiśmy wrażenia, dyskutowaliśmy, śmialiśmy się i nawet się nie obejrzeliśmy jak po 22 zajechaliśmy pod naszą szkołę. Brawami podziękowaliśmy Panu kierowcy i rozjechaliśmy się do domów gdzie zdawaliśmy rodzicom relację z wycieczki. Ten wyjazd na długo pozostanie w naszej pamięci bo wiele przeżyliśmy, zobaczyliśmy i przede wszystkim nauczyliśmy się. To była wspaniała lekcja życia, a my mimo, że mamy tak mało jeszcze lat to zdaliśmy egzamin kondycyjny na szóstkę tak przynajmniej twierdzi nasz Pan wychowawca, któremu jeszcze raz serdecznie dziękujemy za tak cudowny wyjazd i za to że w nas wierzył. Dziękujemy Panie Przemku i już jesteśmy ciekawi gdzie zabierze nas Pan za rok;-)))))

Tekst: Maja Chmielińska i cała IB