Program uczczenia setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę – klasy I – III

Dodano 17 listopada 2018r. przez Elżbieta Lotarska - Furgał

Zespół nauczycieli uczących w klasach I – III opracował bardzo bogaty „SZKOLNY PROGRAM UCZCZENIA SETNEJ ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ”.

Program ma na celu utrwalenie symboli narodowych, poznanie historii swojego kraju i regionu, poznanie miejsc pamięci narodowej, tekstów literackich i dzieł sztuki związanych z naszym krajem, integrację zespołów klasowych, poznanie osób, które przyczyniły się do rozwoju naszego kraju. Wszyscy uczniowie mieli i nadal mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych działaniach.

Panie nauczycielki: Dorota Dąbrowska, Iwona Łopieńska-Andrejczyk i Beata Zimmermann zorganizowały dla uczniów klas I-III powiatowy konkurs plastyczny pt.: „Barwy narodowe w naszym życiu”. W konkursie wzięło udział kilkanaście szkół z Olsztyna i powiatu olsztyńskiego. Komisja nagrodziła najciekawsze i najstaranniejsze prace.

Laureaci

I miejsce – Bartosz Kobylski kl. I SP Klebark Wielki
II miejsce – Lena Seroczyńska kl. III SP 29 Olsztyn
III miejsce – Zuzanna Pasztaleniec kl. I SP Klebark Wielki

wyróżnienia :
Anna Strucker kl. II SP 22 Olsztyn
Krzysztof Załęski kl. II SP 22 Olsztyn
Radosław Waliński kl. I SP 7 Olsztyn
Aneta Czekała kl. I SP Klebark Wielki

Dzięki Pani Małgorzacie Zacharowskiej – Puszkar w szkole powstała gazetka „Miejsca pamięci narodowej w Olsztynie”. Idąc „Szlakiem pamięci”, będziemy mogli oddać cześć zmarłym za wolność Polski.

Pani Beata Zimmermann rozmawiała z uczniami na trudny temat: Jak dzisiaj być patriotą? Co jest ważne w naszym życiu? Była to też świetna okazja do zapoznania dzieci z książką „Kto Ty jesteś? Joanny Olech i Edgarda Bąka.

Integracyjne muzyczne spotkanie niepodległościowe połączone ze Ślubowaniem pierwszoklasistów poprowadziła Pani Jolanta Kierońska.

W nasze działania włączyła się też nauczycielka historii – pani Diana Gwiazda, która przeprowadziła z pierwszakami ich pierwszą lekcję historii na temat odzyskania niepodległości.

Panie: Maria Wasilewska, Jolanta Kierońska i Elżbieta Lotarska – Furgał zaprosiły do zabawy „Zakoduj się na Niepodległą”. Uczniowie dzięki czytnikom QR odkodowywali zadania do wykonania na platformach edukacyjnych, odszyfrowywali zakodowane wiersze.

W klasach pierwszych na zajęciach rozwijających „Koło Naukowe Ignacego” poznajemy osoby, które przyczyniły się do rozwoju naszego kraju.

Powstały piękne gazetki, wystawy i dekoracje. Nadal można je podziwiać w naszej szkole.