Przygoda IA z warsztatami

Dodano 12 grudnia 2018r. przez Beata Zimmermann

Ostatnie trzy tygodnie obfitowały  w klasie  Ia w różne ciekawe wydarzenia.  Pod koniec  listopada byliśmy na zajęciach w Bibliotece Pedagogicznej, których celem było rozwijanie naszych zainteresowań własnym regionem – „Dzieje Warmii w podaniach i legendach warmińskich”.

Potem czynnie włączyliśmy się w obchody Dnia Życzliwości w naszej szkole.  Wykonaliśmy kartę i wysłaliśmy ją wraz z życzeniami do Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”.  Wygraliśmy też konkurs na żółte przebranie klasy i zdobyliśmy  słodką nagrodę.

Koniec listopada to czas zabaw i wróżb andrzejkowych, które nie ominęły także nas.  Po nich mieliśmy słodki poczęstunek.

I tak minęły nam długie,  listopadowe dni.  Nadszedł grudzień, a wraz z nim nowe wyzwania.

6.12 obchodziliśmy Dzień Czapki  Świętego Mikołaja.  Gościliśmy też chwilę samego  Mikołaja, który śmignął na  saniach zrzucając nam malutkie woreczki.  Okazało się, że szyła je najważniejsza Śnieżynka Mikołaja –Beata.  Dzięki niej nasze święta na pewno będą wyjątkowe.  W woreczkach  były życzenia i pyszne pierniki , do wykonania których użyto specjalnego proszku do spełniania marzeń.

Jednak to nie koniec atrakcji. 6 grudnia dzieci spotkały się po zajęciach  ze swoimi rodzicami na warsztatach bożonarodzeniowych.  Rodzice przygotowali kilka stanowisk, przy których ich pociechy wykonywały różne ozdoby świąteczne łącznie z dekorowaniem pierników. Było malowanie i ozdabianie odlewów gipsowych, które przygotowali rodzice Maćka.  Mama Dorotki uszyła gwiazdki, które dzieci  wypychały watą . Gwiazdki mogą posłużyć im nie tylko jako ozdoby, ale także gniotki na lekcje lub maskotki. Mama Klaudii pomagała ozdabiać szyszki.   Oczywiście ojcowie także pomagali i wspierali swoje latorośle.

Warsztaty upłynęły w cudownej, wspaniałej atmosferze.  Mamy przygotowały słodki poczęstunek, były też kolędy i życzenia świąteczne.  Takie spotkania nie tylko integrują szkolną i klasową społeczność,  są też okazją do szczerych, często osobistych zwierzeń i  rozmów. Atmosfera zebrań  i wywiadówek raczej do nich nie zachęca.

Dzieciom bardzo podobały się warsztaty, niektórzy chcieli, aby trwały jeszcze dłużej.  Serdecznie dziękuję wszystkim Rodzicom za przybycie i przygotowanie warsztatów, za zaangażowanie i  wspaniałą atmosferę.  Mam nadzieję, że przed nami jeszcze niejedno takie spotkanie.  Do zobaczenia.

Wychowawczyni