SREBERKA z „Siódemki”

Dodano 27 maja 2015r. przez Marzena Żukowska

W piątek (15.05.2015) w naszej szkole odbył się Finał Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Mini Piłce Siatkowej „2” Dziewcząt.
Do  turnieju zakwalifikowało się  sześć najlepszych zespołów naszego województwa, które aby wziąć udział w finale musiały pokonać swoich rywali na szczeblach : miasta, rejonu następnie regionu (półfinał wojewódzki). Awans wywalczyły zespoły: SP 4 Ełk, SP 2 Górowo Iławeckie, SP 19 Elbląg, SP 7 Olsztyn, SP 1 Wydminy, SP Zwierzewo.
Drużyna z Wydmin nie dotarła na zawody, w związku z tym, sędziowie zmienili system rozgrywek na każdy z każdym.
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, każda z drużyn przyjechała walczyć o najwyższe lokaty. Dopiero ostatni mecz zawodów pomiędzy SP 4 Ełk i naszym zespołem SP 7 Olsztyn, w bezpośredniej konfrontacji wyłonił Mistrza Województwa. Niestety nie udało nam się pokonać rywalek i obronić tytułu Mistrza Województwa wywalczonego w zeszłym roku. Zdobyłyśmy srebrny medal, to wielki sukces naszego sportu szkolnego. Drugi rok z rzędu na podium w Finale Wojewódzkim to wielki wyczyn.

GRATULACJE  dla wszystkich uczestników, którzy po kilkumiesięcznych zmaganiach dotarli do finału.

Końcowa klasyfikacja:

1. SP 4 Ełk
  2. SP 7 Olsztyn
  3. SP 19 Elbląg
  4. SP 2 Górowo Iławeckie
  5. SP Zwierzewo

SREBERKA z „Siódemki” : Jagoda Czochara, Aleksandra Głowacka, Alicja Żukowska, Martyna Patejko, Kinga Jabłońska, Oliwia Rezmerowska. Opiekun zespołu – Marzena Żukowska.

To nie koniec siatkarskich emocji w tym roku szkolnym. Już 31.05.2015 w Elblągu Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kinder + Sport 2015 , do którego awansowały nasze reprezentantki w składzie: Aleksandra Głowacka, Klaudia Kucińska, Alicja Żukowska. Dziewczęta wywalczyły awans do najlepszej ósemki  spośród 90 zespołów reprezentujących kluby sportowe i szkoły podstawowe naszego województwa. Turniej nie tylko wyłoni najlepszą drużynę w województwie ale również dla trzech najwyżej notowanych zespołów, będzie przepustką na Finał Ogólnopolski, który odbędzie się w Krakowie.

Trzymajcie za nas kciuki. To będzie trudny turniej. Jak wiadomo gramy bez liderki naszego Srebrnego zespołu Jagody, która awansował do  tych rozgrywek reprezentując klub w którym trenuje. Jagodzie  życzymy powodzenia i mamy nadzieję, że spotkamy się w meczu finałowym. Wtedy wszystkie nasze uczennice, w komplecie zameldują się w Krakowie,  aby walczyć o Mistrzostwo Polski.

Ze sportowym pozdrowieniem
Marzena Żukowska