Szkoła Podstawowa nr 7
im. Leona Kruczkowskiego w Olsztynie

Zamówienia

Dzwonki

  1. 7:30 – 8:15
  2. 8:20 – 9:05
  3. 9:15 – 10:00
  4. 10:10 – 10:55
  5. 11:05 – 11:50
  6. 12:05 – 12:50
  7. 13:05 – 13:50
  8. 14:00 – 14:45
  9. 14:50 – 15:35
  10. 15:40 – 16:25
SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM
stat4u

CZERWONE OWOCE POD LUPĄ- SMACZNIE I ZDROWO

Dodano 10 czerwiec,2020 przez Małgorzata Osiecka
Liczba wyświetleń: 79

CZERWONE OWOCE

Arbuz – przyśpieszy przemianę materii, zawiera dużo wody – moczopędny.

Żurawina – zawiera dużo błonnika, witaminy C, B1, B2, sole mineralne: wapń, fosfor, miedź, jod, garbniki, taniny, kwas cytrynowy i jabłkowy. Zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych, działa antybakteryjnie i zwalcza infekcje dróg moczowych. Hamuje powstawanie wrzodów oraz próchnicy, chorób dziąseł. Działa na zęby jak teflon. Zmniejsza ryzyko miażdżycy i chorób kładu krążenia.

Jabłka czerwone – skórka zawiera pektyny które oczyszczają organizm z toksyn (szczególnie polecane dla palaczy i osób mieszkających w zanieczyszczonym miejscu), zmniejszają wchłanianie cholesterolu. Zawierają witaminę C, odkwaszają organizm, zawierają potas i żelazo. (zawierają także cukry więc jemy je rano i koło południa i nie przesadzamy z ilością:) ).

Winogrona czerwone – bogate w witaminy B,C, karoten, zawierają polifenole -antyoksydacyjne i przeciwnowotworowe działanie, usuwają z organizmu wolne rodniki (odpowiedzialne za przyśpieszanie procesu starzenia organizmu).

Truskawki – zawierają dużo różnych witamin, minerałów oraz pektyny – błonnik, który obniża poziom cholesterolu i neutralizuje substancje toksyczne. Działają podobnie do czosnku – bakteriobójczo.

Czereśnie – zawierają wapno, jod, żelazo (więcej niż wiśnie), witaminy A,B,C i flawonoidy, neutralizują działanie wolnych rodników, oczyszczają organizm z toksyn i szkodliwych produktów przemiany materii, odkwaszają organizm!
Potas usuwa nadmiar soli. Czereśni nie popija się wodą bo można oprowadzić do biegunki! Nie wolno ich także jeść przed mięsnym posiłkiem – utrudniają jego trawienie.

Wiśnie – to „bomba” witamin minerałów. Na przykład żelaza mają więcej niż jabłka. Średnia zawartość witaminy C w 100 gramach owoców to 12 mg, ale wiśnie rosnące na północy Europy mogą jej mieć 2-3 razy więcej niż południowe odmiany. Nieco ponad 600 g wiśni zaspokoi dzienne zapotrzebowanie na tę ważną witaminę. Oprócz tego wiśnia zawiera garbniki, pektyny i inozytu, znany jako „witamina B8” który zapobiega siwieniu. Niewielka ilość witaminy inozytu jest syntetyzowana w jelitach przez florę bakteryjną, lecz nie wystarcza ona na pokrycie potrzeb organizmu. Konieczne jest więc dostarczenie jej w pożywieniu. Inozyt ma tez pozytywny wpływ na wydalanie z organizmu cholesterolu.

Maliny – witaminy – C,K,B1,B2,PP, karoten, błonnik i związki mineralne. Antybakteryjne i antywirusowe działanie, naturalne właściwości przeczyszczające (duża ilość błonnika).

Porzeczki czerwone – łagodzą bóle menstruacyjne, działają ściągająco, tonizująco i antybakteryjnie (idealne dla osób z cerą tłustą i trądzikową).

Granat – witaminy C i E , B,D,E,A, beta karoten, kwas foliowy, działa odmładzająco,

Grejpfrut – pobudza apetyt, przeciwdziała żylakom, przydatny w leczeniu grzybic, zakażeniu dziąseł, poprawia odporność.

Skip to content