MODA NA CZYTANIE…

Dodano 04 maja,2016 przez Dorota Ankiewicz

…zapanowała w świetlicy od początku roku szkolnego. Codziennie, przez 15 minut, nauczyciele świetlicy czytają kolejne fragmenty wybranej przez dzieci książki . Otrzymany w ubiegłym roku szkolnym certyfikat ,,Tu się czyta” zachęcił do wprowadzenia codziennej lektury do programu zajęć. Badania przeprowadzone przez Fundację ,,ABC XXI – Cała Polska czyta dzieciom” potwierdziły, że czytanie dzieciom w szkole wpływa znacząco na poprawę umiejetności językowych, intelektualnych i społecznych oraz podnosi poziom czytelnictwa wśród uczniów. Z okazji Światowego Dnia Książki naszą świetlicę odwiedziła pani Hania, bibliotekarka z Miejskiej Biblioteki Publicznej przy Al.Przyjaciół oraz goście specjalni – p.Katarzyna Masiewicz, kierownik Działu Promocji Miejskiej Biblioteki Publicznej i p.Urszula Witkowska, autorka ksiażki pt. ,,Czytuś odkrywa tajemnice – Skad się biorą książki?”. Pani Hania przypomniała dzieciom, gdzie znajduje się osiedlowa biblioteka, czemu służy i jak z niej korzystać. Część dzieci znała bibliotekę, ale ci, którzy nie mieli jeszcze okazji odwiedzić tego wspaniałego miejsca, zostali serdecznie do niego zaproszeni. Potem nastąpiła najmilsza chwila… głośne czytanie. Młodzi słuchacze aktywnie uczestniczyli i słuchali treści ,,Pomylonej bajki”, którą napisała pani Ula. Bez problemu odszukali błędy. Po czytaniu dzieci uczestniczyły w zabawie ,,Zgadnij, kim jestem?”. Należało za pomocą celnych pytań odgadnąć bajkową postać. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały zakładki do książek, książki ,,Czytuś odkrywa tajemnice” i inne prezenty. Podziękowały gościom za wspaniałą wizytę i wręczyły przygotowane upominki – tulipany wykonane metodą origami.