Pociągiem do Bajkowej Łodzi…

Dodano 21 lt.,2021 przez Dorota Ankiewicz

zabrała pierwszoklasistów pani Agnieszka, która podczas zajęć w świetlicy pełniła rolę konduktora, maszynisty i przewodnika. Po rozdaniu biletów poprosiła dzieci o odszukanie swoich miejsc w wagonach.

Dopiero wtedy można było dowiedzieć się, w którą część Polski ,,pojadą” świetliczaki. Znalezienie na mapie Łodzi – to kolejne miasto na szlaku poznawania historii Polski – było pierwszym zadaniem do wykonania. Poznając historię Łodzi, nasze wagoniki zatrzymaliśmy przy Muzeum Miasta Łodzi. Dowiedzieliśmy się, że mieszkał tu sławny Julian Tuwim, który ma w Łodzi swoją ławeczkę o nazwie Ławeczka Tuwima. Dzieci zobaczyły także Muzeum Włókiennictwa, Łódzką Szkołę Filmową, Muzeum Kinomatografii i najdłuższy deptak Polski – ulicę Piotrkowską, która ma aż 4,2 km. To najdłuższy deptak Polski i jedna z najdłuższych ulic tego typu w całej Europie. Wirtualnie odwiedziliśmy Experymentarium – interaktywne centrum nauki. Jest to miejsce do ciekawej zabawy, a także fenomenalne miejsce nauki. Podczas spaceru ulicami Łodzi, odnaleźliśmy zlokalizowane w mieście pomniki bohaterów bajek, które powstały w Studiu Małych Form Filmowych Se-Ma-For. To aż 9 rzeźb! Jesteście ciekawi kogo wypatrzyły dzieci? Znalazły: Misia Uszatka, Pingwina Pik Poka, Kota Filemona i Bonifacego, bohaterów filmu Zaczarowany Ołówek, Plastusia, Trzech Misiów, Wróbla Ćwirka i Ferdynanda Wspaniałego. Postanowiliśmy stworzyć własne książeczki pt.,,Bajkowy szlak”, w których dzieci rysowały wybranych bohaterów bajek. Zaplanowana wycieczka podobała się dzieciom. Niektórzy już planują swoje rodzinne wycieczki do Łodzi.