Szkolny Tydzień Języka Polskiego w kl. I – III

Dodano 23 lutego 2020r. przez Elżbieta Lotarska - Furgał

Ostatni tydzień obfitował w szereg działań związanych z obchodami naszego języka ojczystego.

W klasach I – III uczniowie mogli posłuchać tekstów czytanych przez rodziców i nauczycieli. Kandydaci wytypowani przez wychowawców brali udział w szkolnych konkursach: „Mistrz Pięknego Czytania”, „Mistrz Kaligrafii”, „Mistrz Ortografii” i „Wymowny Mistrz”. Wszyscy nauczyliśmy się „Piosenki bardzo kulturalnej” i trudnych do wymówienia łamańców językowych. Braliśmy udział w klasowej akcji „Uwolnij książkę”, polegającej na pożyczaniu innym swoich ulubionych książek i czasopism. Wielu z nas dało się „przyłapać na czytaniu”. Nie zabrakło również zajęć w bibliotece osiedlowej.
W tym tygodniu w wielu klasach zrealizowano II moduł ogólnopolskiego projektu czytelniczego „Zwierzęce lekturki spod chmurki”. W ramach projektu wykonaliśmy budy i legowiska dla zwierząt, przeprowadziliśmy konkurs pięknego czytania, wykonaliśmy plakaty zachęcające do przeczytania naszych lektur. Przez cały tydzień pracowaliśmy z Lekturnikami. Na korytarzu powstała gazetka z naszymi pracami plastycznymi. W piątek, 21 lutego spotkaliśmy się na apelach podsumowujących nasze działania w ramach Szkolnego Tygodnia Języka Polskiego, na których zaśpiewaliśmy „Piosenkę bardzo kulturalną”, pochwaliliśmy się wyraźną wymową łamańców językowych, zaprezentowaliśmy nasze plakaty. Laureaci konkursów otrzymali dyplomy i nagrody.

Oto wyniki konkursu recytatorskiego „Wymowny Mistrz”:

I miejsce:
Amelia Romanowska – I B