Szkoła Podstawowa nr 7
im. Leona Kruczkowskiego w Olsztynie

Zamówienia

Dzwonki

  1. 7:30 – 8:15
  2. 8:20 – 9:05
  3. 9:15 – 10:00
  4. 10:10 – 10:55
  5. 11:05 – 11:50
  6. 12:05 – 12:50
  7. 13:05 – 13:50
  8. 14:00 – 14:45
  9. 14:50 – 15:35
  10. 15:40 – 16:25
SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM
stat4u

Tydzień Języka Polskiego w SP7 -apel podsumowujący klas I-III

Dodano 1 marca 2018r. przez Agnieszka Dziczek
Liczba wyświetleń: 938

Dziś spotkaliśmy się, by podsumować wszystkie działania jakie podejmowaliśmy w związku z obchodami Tygodnia Języka Polskiego (19 -23 lutego).

Uroczyste spotkanie rozpoczęliśmy śpiewająco „Piosenką bardzo kulturalną”.

W ciągu 5 dni działo się wiele w naszej szkole. Codziennie odbywało się czytanie wybranych tekstów z literatury przez wychowawczynie lub zaproszonych gości, a nawet starszych kolegów w bibliotece.

Klasa III a z wychowawczynią p.Dorotą Dąbrowską realizowała projekt internetowy e-Twinning pt.”Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego”.

Z prac wszystkich uczniów powstały gazetki pt. „Język polski znamy śpiewająco” oraz „Jak uczymy się trudnych wyrazów”.

Dzieci z klasy III c wraz z wychowawczynią p.Elą Lotarską-Furgał wykorzystały te tablice do układania krzyżówek.

Chętnych do udziału w konkursach nie brakowało!!! Niejednokrotnie musiały odbyć się klasowe eliminacje, by wyłonić uczestników konkursu.

Oto wyniki pięciu konkursów, które odbyły się w ramach  TYGODNIA JĘZYKA POLSKIEGO. Pani wicedyrektor Justyna Pajdak osobiście wręczała i gratulowała zwycięzcom.

Konkurs pięknego czytania klas II i III pt.”W krainie poezji Michała Rusinka” prowadzony przez p.Judytę Rejzner i p.Małgosię Osiecką.

1 miejsce – Wiktor Bagiński, 3 d

2 miejsce – Antoni Piedziewicz, 2 b

3 miejsce – Mikołaj Zmitrowicz, 3 b

 

 

Konkurs kaligraficzny dla wszystkich klas prowadzony  przez p. Dorotę Dąbrowską i p. Małgosię Zacharowską-Puszkar.

Mistrz Kaligrafii- kl. I – Gabriela Bierkowska , 1 B

Mistrz Kaligrafii- kl. II – Liliana Bagniewska, 2 B

Mistrz Kaligrafii- kl. III – Julia Wawrowska, 3 D

 

Konkurs ortograficzny dla klas II prowadzony przez p.Iwonę Łopieńską- Andrejczyk.

tytuł Mistrza Ortografii kl.II otrzymał – Antoni Piedziewicz, 2 b

2 miejsce- Liliana Bagniewska, 2 b

3 miejsce -Jan Karaś, 2 a

 

Konkurs ortograficzny dla kl.III prowadzony przez p. Jolę Kierońską.

tytuł Mistrza Ortografii kl.III otrzymał – Mikołaj Zmitrowicz, 3 b

2 miejsce- Karolina Bykowska, 3 d

3 miejsce -Ola Gryczka, 3 c

 

Konkurs logopedyczno-plastyczny dla klas I i II  „GŁOWA – SOWA rymuję słowa” zorganizowany przez p. Kingę Szymańską, p.Dianę Gwiazdą, p.Dorotę Ankiewicz, p.Agnieszkę Grudzień.

KLASY PIERWSZE:

1 miejsce – Ola Ziółkowska, 1 b

2 miejsce – Zosia Kulbacka, 1 c

3 miejsce – Nikola Zadroga, 1 b

wyróżnienie – Jagoda Bałabańska, 1 a

wyróżnienie – Małgorzata Formela, 1 a

wyróżnienie – Orianthi Theofanous, 1 a

 

KLASY DRUGIE:

1 miejsce – Maja Retkiewicz, 2 a

2 miejsce – Jakub Stanek, 2 a

3 miejsce–Kasia Rodziewicz, 2 a

wyróżnienie – Antek Piedziewicz, 2 b

wyróżnienie – Wojtek Fronczek, 2 a

wyróżnienie – Kuba Pijewski, 2 a

 

Logopedyczny  konkurs literacki dla klas III pt. „WYMOWNY MISTRZ” zorganizowany przez p.Kamilę Procyk, p.Justynę Krakowiak, p. Kingę Szymańską

TYTYUŁ MISTRZA otrzymał – ADRIAN PASZKOWSKI, 3 b

TYTUŁ WICEMISTRZA – POLA KOPACZ, 3 e

TYTUŁ WICEMISTRZA – OLIWIA ŁUBIŃSKA, 3 c

 

Oto wszyscy laureaci konkursów

Skip to content