Szkoła Podstawowa nr 7
im. Leona Kruczkowskiego w Olsztynie

Zamówienia

Dzwonki

  1. 7:30 – 8:15
  2. 8:20 – 9:05
  3. 9:15 – 10:00
  4. 10:10 – 10:55
  5. 11:05 – 11:50
  6. 12:05 – 12:50
  7. 13:05 – 13:50
  8. 14:00 – 14:45
  9. 14:50 – 15:35
  10. 15:40 – 16:25
SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM
stat4u

W świetlicy klas I-II Życzliwości nigdy dość.

Dodano 25 listopada 2018r. przez Kamila Procyk
Liczba wyświetleń: 419

Już po raz kolejny poprzez wspólne świętowanie włączyliśmy się w obchody Światowego Dnia Życzliwości, który przypada 21 listopada. Jest to dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji.  Z tej okazji w Świetlicy klas I-II rozmawialiśmy o tym, czym jest życzliwość, czy łatwo być życzliwym i jak życzliwością obdarowywać innych, na co dzień. Dla odróżnienia i podkreślenia ważności tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele byli ubrani na żółto bądź też mieli żółte akcenty ubioru. Podczas zajęć wspólnie wykonaliśmy „Drzewko Życzliwości i Pozdrowień”, na którym zawiesiliśmy znane nam życzliwe słowa. Chcąc podzielić się z innymi życzliwością, świetliczaki wykonały kolorowe kartki, które przekazaliśmy między innymi osobom samotnym z Domu Pomocy Społecznej w Olsztynie przy ulicy Fałata, strażakom, policjantom, a także osobom wspierającym dzieci przebywające w Domu Dziecka i Szpitalu Dziecięcym.

W kolejnych dniach rozmawiając o tym, że inny nie znaczy gorszy, przeczytaliśmy „Bajkę o niebieskim smoku” – o smoku, który nie pluje ogniem, nie straszy dzieci i nie zjada biednych owieczek. Słowem – bardzo różni się od swoich braci. Poza tym jest całkowicie  i kompletnie… niebieski. Wiecie już jak wyglądał niebieski smok? – Nasi uczniowie go narysowali i wiedzą jaki był wyjątkowy. 🙂 W Dniu Życzliwości, ale i codziennie nie możemy także zapominać o „magicznych słowach”, które „Ballada o uprzejmym rycerzu” przypomniała świetliczakom. Zatem, jak przystało na rycerza, nasi „rycerze” wykonali „Tarczę życzliwości”, aby o życzliwych zasadach pamiętać każdego dnia.

Idąc drogą życzliwości posłuchaliśmy kolejnej bajki z cyklu „Mądre bajki z całego świata”, pt. „Jak mały Nyima pomógł wielkiemu człowiekowi śniegu”. Po wysłuchaniu bajki odpowiedzieliśmy sobie na kilka bardzo ważnych pytań – jak można okazać życzliwość, czy powinniśmy dotrzymywać danego słowa. A motto, które przekazała nam bajka brzmiało – „Przyjaźń to prawdziwy skarb”.

Dzień Życzliwości i Pozdrowień to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą  atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. 🙂

Skip to content