WIELKI SUKCES NASZYCH SIATKAREK

Dodano 12 maja 2015r. przez Marzena Żukowska

Reprezentacja naszej szkoły awansowała do najlepszej ósemki  Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kinder + Sport 2015 województwa warmińsko-mazurskiego.

Dnia 09.05.2015 odbył się III turniej eliminacyjny Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Siatkowej Kinder + Sport 2015.

Kinder + Sport to program którego , celem jest  promowanie  aktywnego stylu życia. Inicjatywa ta, realizowana jest  poprzez zachęcanie do gier i zabaw ruchowych dzieci i młodzież. Projekt opiera się na głębokim przekonaniu, iż aktywny styl życia jest treningiem nie tylko dla ciała, ale również dla emocji oraz ważnym elementem edukacji w rozwoju dziecka. Program wspiera takie dyscypliny sportowe jak siatkówka, pływanie i żeglarstwo.

Turniej w Lidzbarku był ostatnią, z trzech eliminacji do ścisłego finału wojewódzkiego, który odbędzie się w Elblągu w ostatni weekend maja 2015. Każda z drużyn zgłoszonych do rozgrywek miała prawo występu w dwóch turniejach eliminacyjnych. O kolejności w tabeli końcowej i awansie do finału wojewódzkiego decydowała suma punktów zdobytych w obu turniejach.

Nasza szkoła uczestniczyła w rywalizacji w kategorii „2” dziewcząt (rocznik 2004 i młodsze). Do turnieju w naszej kategorii  zgłosiło się 90 zespołów reprezentujących kluby siatkarskie i szkoły podstawowe z całego województwa warmińsko-mazurskiego. Do finału mogło awansować tylko osiem drużyn.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Aleksandra Głowacka, Klaudia Kucińska, Alicja Żukowska,

w pierwszym turnieju (Kętrzyn) zajęła miejsce 5-8 zdobywając 11p rankingowych,
w Lidzbarku dzięki świetnej grze zdobywając miejsce 3 i powiększając dorobek punktowy o 13p,
z sumą 24p dziewczęta zagwarantowały sobie awans do najlepszej ósemki i występ w finale wojewódzkim oraz walkę o kolejny etap rozgrywek.

Dziękuję zawodniczkom za ciężką pracę, sportową walkę zgadną z duchem fair play
i wytrwałość w trudnych chwilach. Jestem z Was dumna i wierzę, ze jesteśmy w stanie walczyć o najwyższe cele.

Rodzicom dziękuję za wsparcie i motywację swoich pociech. To nasz WIELKI WSPÓLNY SUKCES.

GRATULACJE!!!!

Marzena Żukowska

P.S.  Już w piątek (15.05.2015) w naszej szkole odbędzie się finał Mistrzostw Województwa w Piłce Siatkowej Szkół Podstawowych. Oczywiście z naszym udziałem. W  kategorii „2” dziewcząt, bronimy tytułu Mistrzyń Województwa wywalczonego w poprzednim roku.

Wystąpimy w składzie: Jagoda Czochara, Aleksandra Głowacka, Alicja Żukowska, Martyna Patejko, Kinga Jabłońska, Oliwia Rezmerowska