Szkoła Podstawowa nr 7
im. Leona Kruczkowskiego w Olsztynie

Zamówienia

Dzwonki

 1. 7:30 – 8:15
 2. 8:20 – 9:05
 3. 9:15 – 10:00
 4. 10:10 – 10:55
 5. 11:05 – 11:50
 6. 12:05 – 12:50
 7. 13:05 – 13:50
 8. 14:00 – 14:45
 9. 14:50 – 15:35
 10. 15:40 – 16:25
SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM
stat4u

Wspomnień czar – Zimowisko 2018

Dodano 5 lutego 2018r. przez Kamila Procyk
Liczba wyświetleń: 501

Ferie zimowe już za nami, więc czas na wspomnienia…

W naszej szkole od 22 do 26 stycznia odbyło się Zimowisko. W wypoczynku wzięło udział sześćdziesięcioro dzieci z klas I—III.  Zajęcia odbywały się w świetlicach nr 3 oraz 4. Celem zimowiska było przede wszystkim zapewnienie opieki i bezpieczeństwa dzieciom oraz pożyteczne zagospodarowanie ich wolnego czasu poprzez promowanie zdrowego i aktywnego trybu życia.

Uczestnicy zimowiska doskonalili sprawności intelektualne i fizyczne, kształtowali właściwe nawyki i bezpieczne zachowania, rozwijali indywidualne zainteresowania i talenty poprzez udział w rozmaitych zajęciach sportowych, plastycznych, technicznych i muzycznych. W pierwszym dniu wszyscy obowiązkowo zostali zapoznani z obowiązującymi na zimowisku regulaminami bezpieczeństwa, a także uczestniczyli w grach i zabawach integrujących w grupach. Ponadto odbył się zimowiskowy MiniMasterchef – dzieci samodzielnie wykonały sałatki: owocową oraz warzywną, które tego samego dnia zostały ze smakiem zjedzone.  „Gwoździem programu” dnia pierwszego była gra miejska, która odbyła się na terenie szkoły. Dzieci z entuzjazmem rozwiązywały przygotowane zadania, aby jak najszybciej dotrzeć do ukrytego skarbu. Następnego dnia pojechały do Planetarium na projekcję multimedialną pt. „Co się stało z kalendarzem”. Po powrocie dzieci kontynuowały różnorodne zajęcia ruchowe oraz zabawy w grupach. We środę, w gospodarstwie Ataman odbył się kulig, którego niewątpliwą atrakcją były zaprzęgi konne
i pyszne kiełbaski z ogniska. Nie zabrakło również zabaw i tańców. Następnego dnia uczestnicy zimowiska spędzili przemiłe popołudnie grając w kręgle. Między wyjściami w szkole odbywały się różne konkursy: wiedzy o bajkach, turniej warcabowy, konkurs na najpiękniejszą zimową grę planszową jak również dyskoteka i wspólne jedzenie pysznej pizzy! Chętne dzieci mogły brać udział w grach i zabawach zręcznościowych w sali gimnastycznej. Ostatniego dnia dzieci pojechały do kina na film pt. „Tedi i mapa skarbów”. Tego dnia czekała także wspaniała niespodzianka – na zimowisko przyjechał ogromny tort! Rozdano wszystkim upominki, a laureaci konkursów otrzymali nagrody.

A oto lista konkursowych zwycięzców:

 • „Quiz o bajkach i baśniach”

Kategoria klas I-II:

I miejsce – Aleksandra Stypułkowska

II miejsce – Gabriela Bierkowska

III miejsce – Kuba Karaś

Kategoria klas III:

I miejsce – Milena Kozak

II miejsce – Julia Wawrowska

III miejsce – Michał Merło

 • „Turniej warcabowy”

Kategoria klas I-II:

I miejsce – Maciej Gajewski

II miejsce – Jaś Karaś

III miejsce – Matylda Szymańska

Kategoria klas III:

I miejsce – Szymon Obrębski

II miejsce – Mikołaj Zmitrowicz

III miejsce – Filip Majchrzak

 • „Zimowa gra planszowa”

I miejsce:

Lena Zadrożna

Milena Kozak

II miejsce:

Aleksandra Skura

Wiktor Kucznier

III miejsce:

Aleksandra Górska

Emilia Więckowska

Wyróżnienie:

Zosia Jakubiak

Małgosia Bielecka

Zimowisko wszystkim uczestnikom bardzo się podobało. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku szkolnym, w wypoczynku weźmie udział jeszcze więcej dzieci.

Dziękujemy za aktywny udział i pozytywną atmosferę panującą podczas zimowiska.

Organizatorzy:

Diana Gwiazda

Justyna Krakowiak

Kamila Procyk

Judyta Rejzner

 

 

 

 

Skip to content