„Wyciągnij dłoń, bądź życzliwy i tolerancyjny” kl. II c

Dodano 11 grudnia 2016r. przez Elżbieta Lotarska - Furgał

W ramach szkolnej kampanii uczniowie klasy II c dyskutowali o tym, co jest ważne w kontaktach z rówieśnikami. Grając w pokera kryterialnego wybierali najważniejsze, mniej ważne i nieistotne cechy przyjaciela, a przy okazji uczyli się uzasadniać własne zdanie i przekonywać do niego innych.

Galerię naszych charakterów przedstawiliśmy na gazetce szkolnej, wykonując rzeźbę z papieru. Okazało się, że tak jak w piosence „ Jesteśmy różni, ale tacy sami”.

Każdy uczeń klasy II c wykonał dla siebie Magiczne Liściki Przeprosinowe, które wykorzystuje w razie potrzeby. Przydały się już wiele razy.

Ucząc się rymowanki klasowej o przyjaźni dokładnie wyjaśniliśmy, czym jest i czym nie jest przyjaźń.

Kartki z aniołami dla dzieci chorych onkologicznie, pluszaki dla strażaków świadczą o tym, że „Potrzebujących dostrzegamy i pomagamy”.

Tolerancja – Co to jest? Z czym się wiąże? Kto jest tolerancyjny? Kto nie jest? – na te i inne pytania dyskutowaliśmy w trakcie kampanii. Obejrzeliśmy też spektakl w Teatrze Lalek pt. „Niebieski Piesek” o braku tolerancji, poszukiwaniu przyjaźni.

Konkurs plastyczny „Kolorowa Kraina Życzliwości i Tolerancji” dostarczył nam wiele radości, gdyż lubimy rysować i przedstawiać swoje pomysły. Zdobyliśmy też nagrody i wyróżnienia.

I miejsce Nikola Lipska

III miejsce Artur Wiśniewski

Wyróżnienia: Adam Głowacki, Kacper Staniszewski

„Coś miłego od drugiego” – my dla klasy IV b przygotowaliśmy mandarynki z choineczkami, a sami od pierwszaków i Pani Joli otrzymaliśmy reniferki z lizakami oraz magiczne chwile ze świąteczną książką. Pani Jola cudownie czaruje głosem. „Czarował” też tata Ali, czytając nam dalsze przygody Doktora Dolittle – wielkiego przyjaciela zwierząt. Zastanawialiśmy się, czy lew pomoże małpom w potrzebie, czy małpy pomogą chorym lwom.