Szkoła Podstawowa nr 7
im. Leona Kruczkowskiego w Olsztynie

Zamówienia

Dzwonki

  1. 7:30 – 8:15
  2. 8:20 – 9:05
  3. 9:15 – 10:00
  4. 10:10 – 10:55
  5. 11:05 – 11:50
  6. 12:05 – 12:50
  7. 13:05 – 13:50
  8. 14:00 – 14:45
  9. 14:50 – 15:35
  10. 15:40 – 16:25
SZKOŁA PRZYJAZNA OSOBOM NIEWIDOMYM
stat4u

„Z kulturą mi do twarzy” – klasa II c

Dodano 25 października 2020r. przez Kamila Procyk
Liczba wyświetleń: 138

Wraz z nowym rokiem szkolnym klasa IIc rozpoczęła udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym “Z kulturą mi do twarzy”.

Celem Projektu jest wprowadzanie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, solidarności, altruizmu, patriotyzmu i szacunku dla tradycji, wskazywanie wzorców postępowania i budowanie relacji społecznych, sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia (rodzina, przyjaciele). Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturowej, narodowej, regionalnej i etnicznej. Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób. Ukierunkowanie ucznia ku wartościom.

Projekt składa się z trzech modułów:

Moduł I: W krainie muz,

Moduł II: Piękno regionu,

Moduł III: Kocham, lubię, szanuję.

Dzisiaj możemy pochwalić się pierwszymi efektami pracy. Uczniowie zrealizowali wybrane zadania z modułu I i II.  Wyruszyliśmy m.in. w wirtualną podróż do galerii sztuki, gdzie obejrzeliśmy dzieła włoskiego malarza Giuseppe Arcimboldo. by następnie móc wcielić się w artystów i stworzyć własne wyjątkowe prace w oparciu o obrazy poznanego artysty. Uczniowie podjęli się również wykonania “żywego obrazu” w domu. Efekty mogliśmy obejrzeć podczas lekcji w naszej multimedialnej “galerii sztuki”, gdzie uczniowie przedstawiali swoje prace. Z dużym zaangażowaniem wykonywali również kolejne zadanie, poznając przy tym jeden z kierunków w sztuce malarskiej – abstrakcjonizm. I tak barwnym krokiem z krainy muz w kolejnym tygodniu wyruszyliśmy w dalszą podróż, by poznać piękno regionu. Uczniowie poznali legendę oraz symbole związane z miastem Olsztyn. Wyruszyliśmy w multimedialną podróż, by poznać zakątki Olsztyna i jego historię. Drugoklasiści stworzyli wyjątkowe albumy, “mini przewodniki” o swoim mieście. Znalazły się w nich rysunki uliczek i domów moich uczniów, zdjęcia, pocztówki zabytków Olsztyna, mapy czy też ciekawostki. To zadanie przyniosło im mnóstwo radości, pozwoliło również na samodzielne poszukiwanie informacji i zdobywanie wiedzy. A jak mógłby wyglądać znaczek pocztowy naszego miasta? Nad tym również się zastanawialiśmy i tak powstały pomysłowe znaczki pocztowe. Przed nami jeszcze wiele do odkrycia w naszym mieście… Dziękujemy Pani Marcie Kruk, dzięki której nasz „spacer” po Olsztynie był jeszcze ciekawszy.  🙂

Dziękuję Rodzicom uczniów klasy IIc za zaangażowanie i pomoc w realizacji zadań.

Kolejne zadania z projektu przed nami, a tymczasem zapraszamy do obejrzenia efektów naszych prac. 🙂

 

Skip to content