ŻYCZYMY WESOŁYCH ŚWIĄT

Dodano 20 grudnia 2019r. przez Małgorzata Zacharowska - Puszkar

Uczniowie kl. I A przez cały miesiąc przygotowywali się do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci codziennie wykonywały zadania z „Grudniowego kalendarza zadań specjalnych”, pisały listy do Mikołaja, ozdabiały pierniki, wykonały prace plastyczne oraz ozdoby na choinkę z odlewów gipsowych, kartonów, makaronów, przepięknie udekorowały styropianowe bombki. Powstały ciekawe grafiki świąteczne. Była „bitwa” na śnieżki z gazety oraz „sprzątanie” przy świątecznej muzyce. Uczniowie wykonywali z „reniferem” ćwiczenia logopedyczne i sportowe. Dzieci odwiedziły również „Przystań Świętego Mikołaja” w Pięknej Górze, gdzie fantastycznie się bawiły. Św. Mikołaj, korzystając z okazji,  „naprawił” zachowania niektórych „gagatków”. Pierwszoklasiści poznali też tradycje bożonarodzeniowe różnych regionów Polski, jak również dowiedzieli się, jak świętuje się w innych krajach. Zapoznali się z symboliką ozdób wieszanych na choince, a także kolorystyką bożonarodzeniową. Uczniowie włączyli się również w akcje charytatywne – Góra grosza, a także przygotowali wielką paczkę ze smakołykami dla zwierząt ze schroniska.

Dzisiaj zakończyliśmy nasze świąteczne szkolne przygotowania wspólną wigilią. Przy dźwiękach kolęd zespołu ENEJ, którego koncertową płytę podarował nam Antek, podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy świąteczne życzenia i zasiedliśmy do obficie zastawionego stołu – przykrytego białym obrusem, pod którym znajdowało się sianko.

Życzymy zdrowych, radosnych, spokojnych oraz rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia!

UCZNIOWIE KL. I A  Z WYCHOWAWCZYNIĄ