Zdjęcie przedstawia siedzące w świetlicy dzieci. Dzieci siedzą tyłem, ubrane są w kolorowe ubrania. Patrzą na stojącą przodem panią pielęgniarkę. Trzyma ona w rękach czerwoną torbę - apteczkę pierwszej pomocy. Ściany świetlicy są koloru żółtego. Wiszą na nich kolorowe gazetki ścienne a na podłodze stoją szafki z kolorowymi zabawkami.

ŚWIATOWY DZIEŃ PIERWSZEJ POMOCY

Światowy Dzień Pierwszej Pomocy został ustanowiony w 2000 roku z inicjatywy Międzynarodowego Ruchu Czerwonego Krzyża, jednej z największych organizacji humanitarnych na świecie. W tym roku ten dzień przypada na 14 września.

Święto to ma na celu uświadomienie, jak ważna jest umiejętność udzielania pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych. Świetliczaki klas pierwszych i drugich w minionym tygodniu rozmawiały na temat udzielania pierwszej pomocy. W ramach zajęć pani pielęgniarka przedstawiła uczniom  ten ważny temat. Świetliczaki oglądały filmy edukacyjne  oraz dowiedziały się, co powinno znajdować się w apteczce pierwszej pomocy.

Karolina Pastor, Dorota Ankiewicz, Agnieszka Grudzień, Patrycja Rutkowska, Małgorzata Osiecka, Malwina Rudzka, Marta Górzec